VIDEOCONFERINȚĂ 18.01.2014

Activitatea asociaţiei
ioniustin.bilis
Sfat

VIDEOCONFERINȚĂ 18.01.2014

Postby ioniustin.bilis » Sun Jan 12, 2014 9:25 pm

Se convoacă videoconferința membrilor Asociației Mișcarea Dacia și aderenților la grupul Mișcarea Dacia sâmbătă 18.01.2014 între orele 10:00 și 12:00.

Limita maximă suportată de platforma de comunicare Gmail este de 10 membri. În scopul evitării unor situații neplăcute, se va proceda la înscrieri prealabile. Pentru a primi invitații la următoarele videoconferințe, membrii trebuie să solicite aceasta pe portal. Primii 10 solicitanți, în ordinea în care se fac solicitările pe principiul primul venit-primul servit, vor fi invitați. Următorii vor avea posibilitatea de a viziona online și de a comunica pe facebook cu un membru dedicat care va comunica cu ei. Se va rezolva între timp problema tehnică de difuzare online a videoconferinței.

Tema videoconferințe este Organizarea activității pe domenii și alocarea acestora către membri. Se vor discuta și alte chestiuni organizatorice.

Membrii interesați care au competențe într-un anumit domeniu își aleg dintre Principiile, Obiectivele și Tactica și Strategia Mișcării Dacia o temă clar definită. Pe data de 18.01.2014 online sau offline prin postare pe portal la ”VIDEOCONFERINȚA 18.01.2014” se solicită plenului acordarea dreptului de a fi responsabil de proiect și de a modera dezbaterile pe tema aleasă. Scopul acestor acțiuni este analizarea din toate punctele de vedere a fiecărui domeniu și realizarea de documente finale pe tema aleasă care se vor închega într-un material comun ce va reprezenta proiectul noii paradigme socio-economice.
Fiecare doritor are la dispoziție 5 minute online pentru prezentarea solicitării sale. La final se va cere acceptul membrilor. Fiecare membru va deschide apoi câte un topic pentru fiecare domeniu pe care îl va modera. Se pot convoca apoi videoconferințe sau alte forme de comunicare.

Până la ora începerii videoconferinței se primesc propuneri pentru completarea ordinii de zi.

Înscrieri:
1. Bîliș Ion-Iustin
2. Țeavă Gheorghe Giovanni
3. Anghel Mircea
4. Becciu Sorin
5. Moroșanu Gabriel
6. Verzea Mihai
7. Popa Nelu
8. Cronţ Cătălin
9. Dzana
10.

Domenii solicitate pentru a fi moderate:

1. Munca şi distribuirea resurselor - Ion-Iustin Bîliş
2. Spiritualitatea - Cronţ Cătălin
3. "Sanantatea populatiei, sub toate formele !" - Gabriel Moroșanu

Anghel Mircea

Re: VIDEOCONFERINȚĂ 18.01.2014

Postby Anghel Mircea » Sun Jan 12, 2014 9:41 pm

Aș dori și eu să mă înscriu pentru conferința de sâmbăta viitoare.

sorin.becciu

Postby sorin.becciu » Sun Jan 12, 2014 9:44 pm

aș dori să particip. Voi fi la Bușteni, sper că au internet acolo, voi avea telefonul cu mine.

Eruadan Ami

Postby Eruadan Ami » Sun Jan 12, 2014 10:30 pm

Doresc sa particip la videoconferinta !

mihai.verzea

Postby mihai.verzea » Mon Jan 13, 2014 12:48 am

Buna seara!
Daca mail aveti in 'loc, poate sa fie si in ultima banca :)
Multumesc!

ioniustin.bilis
Sfat

Postby ioniustin.bilis » Tue Jan 14, 2014 12:18 pm

Propun să mi se acorde dreptul de a modera domeniul:

"MUNCA ŞI DISTRIBUIREA RESURSELOR"

Ion-Iustin Bîliş

tsewangdorjeat

Postby tsewangdorjeat » Tue Jan 14, 2014 4:13 pm

Probabil ca SPIRITUALITATEA poate fi pusa si la sfarsit si la inceput, cu acelasi rezultat, caci, daca nu ma insel, Alfa si Omega sunt unul si acelasi moment, prin ciclicitatea manifestarii. Un om infrant de viata, se poate inalta la Tatal chiar si in ultima clipa, Omega, a vietii lui trupesti. Adica urmand Alfa. Iar de acolo se poate cadea, adica Omega.

Rog a mi se aproba sansa de a incerca sa moderez acest subiect.

Sau oricum, si cum zice domnul Verzea mai sus, si in ultima banca e tot bine.

Singura problema este faptul ca nu stiu inca, cum ma voi incadra sambata (18.01) in timp.

ioniustin.bilis
Sfat

Postby ioniustin.bilis » Tue Jan 14, 2014 5:03 pm

tsewangdorjeat wrote:Probabil ca SPIRITUALITATEA poate fi pusa si la sfarsit si la inceput, cu acelasi rezultat, caci, daca nu ma insel, Alfa si Omega sunt unul si acelasi moment, prin ciclicitatea manifestarii. Un om infrant de viata, se poate inalta la Tatal chiar si in ultima clipa, Omega, a vietii lui trupesti. Adica urmand Alfa. Iar de acolo se poate cadea, adica Omega.

Rog a mi se aproba sansa de a incerca sa moderez acest subiect.

Sau oricum, si cum zice domnul Verzea mai sus, si in ultima banca e tot bine.

Singura problema este faptul ca nu stiu inca, cum ma voi incadra sambata (18.01) in timp.

Sâmbătă 18.01.2014 ne vom susţine propunerile câte 5 minute fiecare. Dezbaterile vor fi după videoconferinţă pe portal, în videoconferinţe pe temă anunţată şi altele şi vor dura ceva timp. La final se va redacta un document ce va face parte din proiectul noii paradigme socio-economice. În jurul moderatorului se pot forma grupuri ce vor lucra la teme.

Dzana

Postby Dzana » Sat Jan 18, 2014 12:47 am

Buna seara!Daca nu este prea tarziu, as vrea sa ma inscriu si eu pentru videoconferinta din 18 ianuarie.

ioniustin.bilis
Sfat

Postby ioniustin.bilis » Sat Jan 18, 2014 8:16 am

Dzana wrote:Buna seara!Daca nu este prea tarziu, as vrea sa ma inscriu si eu pentru videoconferinta din 18 ianuarie.

Trimiteți, vâ rog, o adresâ de Gmail la miscarea.dacia@yahoo.com pentru a face invitația!

Return to “Asociaţia "Mişcarea Dacia"”